iNet.mn дагах

Дэлхийн 208 улс, нутаг дэвсгэрт COVID-19 бүртгэгдээд байна

2020.04.06, 11:26 цагийн байдлаар дэлхийн 208 улс, нутаг дэвсгэрт бүртгэгдээд байна.
COVID-19 Information | U.S. Embassy in Serbia

Улс, бусадХалдвар
авсан
Нас
барсан
ЭдгэсэнХалдвартай
байгаа
Бие нь
хүнд байгаа
World1,273,70969,456262,486941,76745,592
USA336,8309,61817,977309,2358,702
Spain131,64612,64138,08080,9256,861
Italy128,94815,88721,81591,2463,977
Germany100,1231,58428,70069,8393,936
France92,8398,07816,18368,5786,838
China81,7083,33177,0781,299265
Iran58,2263,60319,73634,8874,103
UK47,8064,93413542,7371,559
Turkey27,0695741,04225,4531,381
Switzerland21,1007156,41513,970391
Belgium19,6911,4473,75114,4931,261
Netherlands17,8511,76625015,8351,385
Canada15,5122802,94212,290426
Austria12,0512042,9988,849244
Brazil11,28148712710,667296
Portugal11,2782957510,908267
S. Korea10,2841866,5983,50055
Israel8,430494777,904139
Sweden6,8304012056,224541
Australia5,750372,3153,39891
Norway5,68771325,58489
Russia5,389453554,9898
Ireland4,994158254,811165
Czechia4,58767964,42486
Chile4,471346183,819307
Denmark4,3691791,3272,863142
India4,2881173283,843
Poland4,102941343,87450
Romania3,8641513743,339141
Malaysia3,662611,0052,59699
Japan3,654855752,99469
Ecuador3,6461801003,366100
Philippines3,246152643,0301
Pakistan3,157472112,89918
Luxembourg2,804365002,26833
Saudi Arabia2,402344881,88041
Peru2,281839891,20981
Indonesia2,2731981641,911
Thailand2,169237931,35323
Mexico2,143946331,4161
Panama1,98854131,92178
Finland1,927283001,59973
Serbia1,90851541,80398
UAE1,799101441,6451
Dominican Republic1,74582171,646147
Greece1,73573781,58493
South Africa1,65511951,5497
Qatar1,60441231,47737
Argentina1,554462801,22886
Iceland1,48644281,05411
Colombia1,48535881,36250
Algeria1,320152901,07846
Singapore1,309632098325
Ukraine1,30837281,24316
Croatia1,182151251,04239
Egypt1,17378247848
New Zealand1,10611769293
Estonia1,09715621,02017
Morocco1,02170768751
Slovenia997287989031
Iraq96161279621
Hong Kong89142066818
Moldova864153081980
Armenia82275775830
Lithuania81113779111
Hungary733346663317
Diamond Princess712116198210
Bahrain70044312653
Bosnia and Herzegovina65423306014
Cameroon650917624
Azerbaijan58473254517
Kazakhstan5846425366
Tunisia57422554739
Belarus56285250211
Kuwait55619945617
North Macedonia555182351415
Latvia533115314
Bulgaria531203747422
Lebanon527185445528
Andorra501182645712
Slovakia4851104743
Costa Rica45421643614
Cyprus44693740011
Uruguay406610429614
Taiwan363554304
Albania361201042377
Afghanistan349715327
Burkina Faso3451790238
Jordan34551102305
Réunion344
403044
Uzbekistan3422303108
Cuba32081529711
Channel Islands309627276
Honduras29822627010
Oman2982612353
San Marino266323519914
Ivory Coast261337221
Vietnam241
901513
Palestine237125211
Nigeria2325331942
Mauritius227772131
Malta227
52223
Senegal2222821381
Ghana2145311782
Montenegro214212114
Niger1841013161
Bolivia1831121703
Faeroe Islands181
99821
Sri Lanka1765331385
Georgia1742361366
Venezuela1597521006
DRC154183133
Martinique1494509521
Mayotte1472141313
Kyrgyzstan147191375
Kenya142441342
Guadeloupe1357319714
Brunei135173613
Isle of Man1271
126
Guinea121
5116
Cambodia114
50641
Paraguay113312982
Trinidad and Tobago1057197
Rwanda104
4100
Gibraltar103
5251
Bangladesh88933461
Liechtenstein771
76
Monaco7313694
Madagascar72
2706
Guatemala70315523
French Guiana68
27411
Aruba64
163
El Salvador6232574
Djibouti59
950
Jamaica583847
Barbados5616494
Uganda52

52
Congo455238
Mali455139
Togo4432021
Macao44
1034
Ethiopia4324371
French Polynesia41

41
Cayman Islands391137
Zambia391335
Bermuda37
1423
Saint Martin3227236
Bahamas2954201
Guyana294
25
Eritrea29

29
Sint Maarten254120
Tanzania221318
Benin22
517
Gabon211119
Haiti211119
Myanmar211
20
Syria192215
Maldives19
136
Libya181
17
Guinea-Bissau18

18
New Caledonia18
117
Equatorial Guinea16
115
Namibia16
313
Antigua and Barbuda15

151
Angola142210
Dominica14

14
Mongolia14
212
Saint Lucia14
113
Liberia13337
Sudan12228
Fiji12

12
Grenada12

122
Curaçao11155
Greenland11
38
Laos11

11
Suriname101
9
Mozambique10
19
Saint Kitts and Nevis10

10
Seychelles10

10
MS Zaandam92
7
Zimbabwe91
8
Nepal9
18
Chad9

9
Eswatini9

9
CAR8

8
Cabo Verde71
6
Vatican City7

7
St. Vincent Grenadines7
16
Somalia7
16
Botswana61
5
Mauritania6123
Nicaragua61
5
Montserrat6

6
St. Barth6
15
Sierra Leone6

6
Turks and Caicos51
4
Belize5

51
Bhutan5
23
Gambia4121
Malawi4

4
Western Sahara4

4
Anguilla3

3
British Virgin Islands3

3
Burundi3

3
Caribbean Netherlands2

2
Falkland Islands2

2
Papua New Guinea1

1
Saint Pierre Miquelon1

1
South Sudan1

1
Timor-Leste1

1
Total:1,273,70969,456262,486941,76745,592
ногоон- халдвар авсан тохиолдлууд эдгэсэн/нас барсан идэвхтэй тохиолдол байхгүй

Эх сурвалж:worldometersскачать dle 12.0

Хаалттай галерейн орон зайд хамгаалалтын хувцастай өөрсдийн бүтээлийг үргэлжлүүлж байна

2/06/2020, 18:14

Б.Нямтайшир: Би эцэг хүний хувиар хүүгийнхээ дуу хоолой болж, сонгуулийн кампанит ажилд нь идэвхийлэн оролцох болно

2/06/2020, 18:12

АНУ-д 1 сая ам.долларын тусламж олгоно

2/06/2020, 18:10

МОНГОЛ УЛСЫН ИХ ХУРЛЫН 2020 ОНЫ ЭЭЛЖИТ СОНГУУЛЬД НЭР ДЭВШИГЧИД

2/06/2020, 18:08

Д.Нямхүү: Нэмж 18 хүнээс коронавирусийн халдвар илэрч, 179 тохиолдол бүртгэгдлээ

29/05/2020, 14:02

ҮНДЭСНИЙ БАЯР НААДМАА ҮЗЭГЧДИЙН БӨӨГНӨРӨЛ ҮҮСГЭХГҮЙГЭЭР ЁСЛОН ТЭМДЭГЛЭНЭ

29/05/2020, 13:58

ӨВӨР МОНГОЛД БҮРТГЭГДСЭН КОРОНАВИРУСЫН БҮХ ТОХИОЛДОЛ ЭДГЭРЧЭЭ

29/05/2020, 13:53

Ч.ХҮРЭЛБААТАР:МОНГОЛ ЗУРГААН ДААЛГАВРАА БИЕЛҮҮЛЖ, СААРАЛ ЖАГСААЛТААС ГАРАХ НАХЦӨЛИЙГ ХАНГАЛАА

29/05/2020, 13:50

Гэвш лам Дэнгела буяны их үйлээ түгээсээр байна Нийтлэсэн 2020-05-27 0

28/05/2020, 15:55

Дугуйчид мод тарих аялал хийв

28/05/2020, 15:54

“Эрдэнэт үйлдвэр” ТӨҮГ ажилчдныхаа цалинг ирэх сараас нэмнэ

28/05/2020, 15:52

Үндсэн хуульд оруулсан нэмэлт, өөрчлөлтийг батлахад хувь нэмрээ оруулсан хүмүүсийг шагнав

28/05/2020, 15:51

Хүүхдийн эрхийг хамгаалах өдрөөр цахим үйл ажиллагаануудыг зохион байгуулна

28/05/2020, 15:50

Коронавирусээр халдварласан тохиолдол 161 болов

28/05/2020, 15:49

Т.Билэгжаргалд 2 жил 8 сар хорих ял оноожээ

27/05/2020, 12:02

Тусгай нислэгээр өчигдөр ирсэн зургаан оюутнаас коронавирус илэрчээ

27/05/2020, 12:01

Өндөржүүлсэн бэлэн байдалд шилжсэн хугацааг сунгав

27/05/2020, 12:00

Монгол Улс иргэдээ татан авсан үзүүлэлтээр ХБНГУ-ын ард хоёрт эрэмбэлэгдэж байна

27/05/2020, 11:59

Э.ЦЭЛМЭГ: Эмгэн хумсны өндөг хуурай хөрсөнд амилдаггүй

26/05/2020, 15:32

10,000 программист бэлтгэх төсөл хэрэгжиж эхэллээ

26/05/2020, 15:29

Цар тахал бүрэн зогссон газруудын тоо 20 боллоо

26/05/2020, 15:25

ОХУ-аас 594 иргэнээ төмөр замаар татан авна

26/05/2020, 15:23

БНХАУ-ын БХЯ-наас эмнэлгийн хамгаалах хэрэгсэл хандивлав

26/05/2020, 15:21

Монгол Улсаас ОХУ-д 1 сая ам.долларын махны тусламж үзүүлэх гэрчилгээг гардуулав

26/05/2020, 15:19

Г.ЦЭЦГЭЭ: Органик бүтээгдэхүүн тариалахад бага хэмжээтэй талбай тохиромжтой

25/05/2020, 13:38

Үндсэн хуулийн өөрчлөлтүүд өнөөдрөөс хэрэгжиж эхэллээ

25/05/2020, 13:37

Үндсэн хуульд оруулсан нутгийн удирдлагатай холбоотой нэмэлт, өөрчлөлт

25/05/2020, 13:23

Өндөржүүлсэн бэлэн байдлыг сунгах саналыг УОК-оос гаргалаа

25/05/2020, 13:20

С.Амарсайхан: Иргэдээ эрүүл аюулгүй орчинд амьдрах нөхцөлийг бүрдүүлэхийн төлөө хамтран ажиллахад бэлэн

25/05/2020, 13:18

Ажиглалтад байсан нэг хүн халуурч ХӨСҮТ-д шилжжээ

25/05/2020, 13:14

????? ????????? SpaceX ????????? ????? ??????? ?????

19/09/2018, 11:38

Г.Батхүү агсаны амь насаа алдсан Төрийн ордны газар

22/05/2019, 14:51

26/09/2018, 10:41

9/10/2018, 12:01

АНУ-ын шийдвэртэй холбоотойгоор алтны ханш буурч, нефтийн ханш өслөө

14/08/2019, 15:22

?.???????? ?????? ?????? ??????? ??????????? ???-?? ?????? ?????? ???????

21/09/2018, 13:45

Хэвлэл мэдээллийн салбарын гэрэл зурагчид үзэсгэлэнгээ нээв

25/03/2019, 09:25

"Монголыг чиглэсэн 100 мянган жуулчин агаарын тээврээс болж аяллаа цуцалдаг"

22/04/2019, 15:55

Гайхамшигт Антрактид Девен Строссын нүдээр

21/02/2019, 10:18

Бэлтгэл хошууч генерал Б.Баярмагнай: Медальон дурсгах нь цэргийн салбарт ихээхэн хөгжсөн соёл

15/03/2019, 12:37

Гамшиг осол тохиолдсон үед Ард иргэдийн ирэх “Түр Цугаларах Талбай”-д

25/04/2019, 16:13

???? ?????????? ?????

3/01/2019, 19:25

Миний харсан Энэтхэгчүүд

13/03/2019, 09:42

ЦАГИЙН САЛХИ СЭВЭЛЗҮҮЛСЭН "ЦАГИЙН ЗӨРҮҮ" ФОРУМ

17/04/2019, 12:19

Эзэмшлийн газар дээрээ автомашин худалдаалж буй 15 ИААНБ-ын газар эзэмших эрхийг цуцаллаа

30/08/2019, 12:46

Уран уургач, бугуйлчдын тэмцээнээс....

27/02/2019, 17:25

Монгол, Их Британи улсын далбаатай галт тэрэг аялалд гарав

19/02/2019, 15:55

“Хүний эрх, эрх чөлөө" шог зургийн үзэсгэлэнгийн нээлт боллоо

17/12/2019, 14:42

Үндэсний сэтгүүл зүй үүсэж хөгжсөний 106 жилийн ойн баярын өдөр

6/03/2019, 17:04

Хоккайдо: Монголын өсвөрийн гэрэл зурагчид тэргүүллээ

8/08/2019, 16:13

АНУ-ын шийдвэртэй холбоотойгоор алтны ханш буурч, нефтийн ханш өслөө

14/08/2019, 15:22

Уран уургач, бугуйлчдын тэмцээнээс....

27/02/2019, 17:25

????? ????????? SpaceX ????????? ????? ??????? ?????

19/09/2018, 11:38

9/10/2018, 12:01

Миний харсан Энэтхэгчүүд

13/03/2019, 09:42

Үндэсний сэтгүүл зүй үүсэж хөгжсөний 106 жилийн ойн баярын өдөр

6/03/2019, 17:04

Жүжигчин М.Макконахи Техассын их сургуулийн профессор болжээ

30/08/2019, 13:22

Г.Батхүү агсаны амь насаа алдсан Төрийн ордны газар

22/05/2019, 14:51

Хэвлэл мэдээллийн салбарын гэрэл зурагчид үзэсгэлэнгээ нээв

25/03/2019, 09:25

“Хүний эрх, эрх чөлөө" шог зургийн үзэсгэлэнгийн нээлт боллоо

17/12/2019, 14:42

26/09/2018, 10:41

"Монголыг чиглэсэн 100 мянган жуулчин агаарын тээврээс болж аяллаа цуцалдаг"

22/04/2019, 15:55

???? ?????????? ?????

3/01/2019, 19:25

Уяачдад Монгол Улсын цол хүртээв

3/02/2019, 14:32

Гайхамшигт Антрактид Девен Строссын нүдээр

21/02/2019, 10:18

?.???????? ?????? ?????? ??????? ??????????? ???-?? ?????? ?????? ???????

21/09/2018, 13:45

Б.Баярсайхан: Байгууллагууд дэргэдээ цэцэрлэг байгуулахад төр хувьсах зардлыг нь даана

12/08/2019, 19:11

Эзэмшлийн газар дээрээ автомашин худалдаалж буй 15 ИААНБ-ын газар эзэмших эрхийг цуцаллаа

30/08/2019, 12:46

Өсвөрийн шатарчдын улсын аварга багаар Хэнтий аймаг шалгарлаа

6/03/2019, 11:03

ЦАГИЙН САЛХИ СЭВЭЛЗҮҮЛСЭН "ЦАГИЙН ЗӨРҮҮ" ФОРУМ

17/04/2019, 12:19